Ringkonnakohus rahuldas 15. aprillil maakohtus siseministri Hanno Pevkuri ja politseijuhi Elmar Vaheri meilikonotode lukustamises süüdi tunnistatud Mart Pirita kaitsja apellatsiooni ja tühistas Pirita suhtes vastu võetud süüdimõistva kohtuotsuse täies mahus.

Süüdistuse kohaselt lukustas endine siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) IT-spetsialist Mart Pirita küberrünnakuga vahetult enne USA presidendi Eesti-visiiti teiste hulgas siseminister Hanno Pevkuri ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri e-posti kontod. Teda karistati 270 päevamäära ehk 13 159,80 euro suuruse rahalise karistusega.

Maakohtu otsuse tühistanud ringkonnakohus nentis otsuse kokkuvõttes, et ühtegi otsest tõendit selle kohta, et kontod blokeeris just M. Pirita, ei ole. Kaudseid tõendeid selle kohta peab ringkonnakohus aga väga nõrkadeks. Pirita kaitsja vandeadvokaat Raul Ainla on varem märkinud, et tegemist oli prokuratuuri eksperimendiga, kus püüti olematute tõenditega süüdimõistmist saavutada.

Et prokuratuur ringkonnakohtu õigeks mõistvat otsust kolmandasse kohtuastmesse edasi ei kaevanud, siis hüvitatakse Piritale riigieelarvest apellatsioonimenetluse kulud 2500 eurot ning kohtueelses ja maakohtu menetluses kantud kulud 5000 eurot. Infotehnoloogiaekspertiisi kulu 1608 eurot jääb riigi kanda.